کتاب How Google Works منتشر میشود

11 اردیبهشت

مدیران عالی رتبه گوگل شامل Eric Schmit، Jonathan Rosenberg و Alan Eagle ؛یک تیم برای نوشتن کتابی درباره تجربیاتشان در اداره گوگل در طول سالها تشکیل داده اند.

اسم این کتاب How Google Works است که در فارسی به معنی “گوگل چگونه کار می کند” می باشد و در سایت کتاب howgoogleworks.net می توان آن را خریداری کرد.


بخشی از مقدمه کتاب how google works

کتاب how google works، کتابی سرگرم کننده و ابتدایی، شامل درس هایی از تجربیات و آموخته های رئیس اجرایی گوگل، مدیر عامل سابق Eric Schmit و مسئول مستقیم پروژه های ویدئوهای، smoth Rosenberg، در طی سالها فعالیت به عنوان مدیران ارشد این شرکت بین المللی می باشد.
مولفان کتاب توضیح می دهند که تکنولوژی چگونه قدرت را از شرکت ها گرفته و به مشتریان داده  است و تنها راه موفقیت در این موقعیت ایجاد محصولات برتر و جذب کارمندانی که است که Eric Schmit و  Jonathan Rosenberg به انها طراحان هوشمند می گویند.
مولفان این کتاب علاوه بر بیان خاطرات خود در شرکت google درباره موضوعاتی شامل فرهنگ سازمانی ،استراتژی ،استعداد، نحوه تصمیم گیری، ارتباطات، نوآوری و خرید و فروش صحبت کرده اند.

در عصر حاضر سرعت در کار از اهمیت بالایی برخوردار بوده و راه موفقیت در تجارت، جذب افراد خلاق، باهوش و ایجاد محیطی مناسب برای پیشرفت آنان است. کتاب how google works چگونگی انجام چنین کاری و رسیدن به موفقیت را به شما آموزش می دهد.

معرفی نویسندگان کتاب How google works

Eric Schmit یکی از مولفان کتاب how google works  از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ در سمت مدیر عامل شرکت گوگل مشغول به کار بود. در این مدت او به رشد و ترقی شرکت کمک فراوان کرد به طوری که امروزه درامد سالانه 55 بیلیون دلاری شرکت و همچنین توسعه شرکت در بیش از ۴۰ کشور دنیا از دستاوردهای او به شمار می رود.

Jonathan یکی دیگر از مولفان کتاب “how google works “ درسال ۲۰۰۲ در شرکت گوگل مشغول به کار شد. مدیریت طراحی و توسعه محصولاتی از قبیل gmail، Android Aps و chrome از جمله خدمات او به شرکت google محسوب می شود. در حال حاضر او به عنوان مشاور مدیر عامل شرکت google مشغول به کار است.

Alan Eagle در سمت مدیر ارتباطات از سال ۲۰۰۷ در این شرکت مشغول به کار است در این سمت او بسیاری از متون سخنرانی و فعالیت های ارتباطی مدیران شرکت google از جمله Eric و Jonathan را مدیریت کرده است.

سخنان مولفان درباره کتاب گوگل چگونه کار میکند

Eric Schmit مدیر عامل سابق گوگل که اکنون در کرسی استادی در دانشگاه است؛  درصفحه شخصی خود در گوگل پلاس نوشته است:

باعث خوشحالی من است که با همکاری Jonathan Rosenberg و Alan Eagle درباره چگونگی کارکرد گوگل مطلبی را انتشار دهم. کتاب how google works یک راهنما برای شما درباره مدیریت کسب و کار در دنیای اینترنت است. پیشنهاد میکنم اخبار کتاب how google works را برای کسب یک بینش جدید وبعنوان مطلبی سرگرم کننده که در طول چند هفته آینده انتشار می یابد دنبال کنید.

Jonathan Rosenberg ,معاون ارشد شرکت گوگل نوشته است:

هنگامی که من وEric به گوگل ملحق شدیم موارد زیادی در تجارت بود که ما مجبور بودیم دوباره درباره تجارت و کسب و کار فرا بگیریم ما یاد گرفتیم؛ آن چیزی باعث موفقیت گوگل شده است که ترکیبی منحصر به فرد ازسیستم های هوشمند، یادگیری از اشتباهات وپذیرفتن راهکارهای با القوه ی مهندسان می باشد.
کتاب how google works که حاصل کار من با Eric و دوست دوران دبیرستانم Alan Eagle است درباره همه آن چیزی است که ما خود یادگرفته ایم ویا حداقل می توان گفت همه چیزی که به ما اجازه تقسیم آن با شما را داده اند.